Benefity dla pracowników

Benefity dla Pracowników

czyli co staje się standardem i jakie dodatki oferują największe firmy o globalnym zasięgu.

Aktualna sytuacja na rynku pracy, coraz mocnej odczuwalny brak pracowników w niektórych z branż, trudności z rekrutacją i zatrzymaniem najlepszej kadry skłaniają firmy do poszukiwania dodatkowych sposobów na uatrakcyjnienie swojej oferty i wyróżnienie się wśród innych Pracodawców. W obecnej chwili normą staje się oferowanie pracownikom szerokiego zakresu dodatków motywacyjnych. Najczęstszej wśród benefitów znajdują się:

  • prywatna opieka medyczna,
  • ubezpieczenie na życie,
  • finansowane lub współfinansowane karty sportowe,
  • dofinansowanie posiłków,
  • paczki lub bony świąteczne.

Coraz częściej pracownicy podczas rozmów kwalifikacyjnych dopytują o oferowane przez firmy świadczenia dodatkowe, a niekiedy o podjęciu zatrudnienia na podobnych stanowiskach decyduje właśnie zakres pakietów motywacyjnych. Z tego względu firmy, które chcą wyjść naprzeciw coraz większym oczekiwaniom pracowników decydują się na poszerzanie pakietów świadczeń dodatkowych. Pracownicy mogą się zatem spodziewać, że rekrutujący Pracodawca zaoferuje im dodatki wykraczające poza standardowy zakres.

Niektóre z firm oferują już np. specjalne strefy relaksu, w którym Pracownik może skorzystać z aktywności sportowej lub zagrać w ulubioną grę wideo. Zdarza się także, zapewnienie przez pracodawcę rozszerzonego pakietu medycznego, obejmującego nie tylko pracownika ale także członków jego rodziny.

Czego oczekują pracownicy

Pośród wymienianych przez pracowników postulatów, dotyczących oczekiwanych benefitów znajdują się także: szkolenia, kursy językowe, karty podarunkowe, dofinansowywanie szkoleń językowych czy dojazdów do pracy. Spora cześć pracowników doceniła by także możliwość zorganizowania opieki/żłobka/przedszkola dla dzieci. Pracodawcy coraz chętniej organizują natomiast imprezy i spotkania integracyjne, pikniki rodzinne, a także finansują wspólne wyjścia na wydarzenia kulturalne i sportowe. Nie podlega wątpliwości, że tego typu działania sprzyjają budowaniu pozytywnych relacji w zespole, lepszej atmosferze w pracy, a co za tym idzie pomagają w utrzymaniu stałej kadry.

Najwięksi gacze na rynku

Warto także przyjrzeć się jak największe firmy światowe, dysponujące niemal nieograniczonym budżetem przyciągają najlepszych pracowników dodatkowymi benefitami. Z informacji powszechnie udostępnianych przez pracowników i działy HR największych korporacji wynika m.in., że np. firma GOOGLE w niektórych ze swoich biur oferuje m.in. darmowe przekąski i obiady najwyższej jakości, dostęp do siłowni w czasie pracy, zgodę na przyprowadzenia zwierząt do miejsca pracy. Ciekawym rozwiązaniem (na które stać nieliczne firmy) jest gwarancja wypłaty 50 % wynagrodzenia zmarłego pracownika przez okres 10 lat członkom jego rodziny. Oczywiście nie każdy pracownika tej firmy posiada jednakowe uprawnienia do benefitów.

Z kolei firma Apple proponuje pracownikom np. określonego rodzaju zniżki na zakup oferowanych urządzeń elektronicznych. Organizowane są także imprezy firmowe, z darmowych cateringiem, na które zapraszane bywają gwiazdy muzyki.

Dodatkowe benefity motywują pracowników, uatrakcyjniają ich miejsce pracy, wpływają na pozytywny odbiór firmy. Oczywiście zrozumiałym jest, że nie każda firma posiada sytuację finansową pozwalająca na oferowanie wielu dodatków ale warto rozważyć wprowadzenie chociaż jednego z nich, a w przyszłości poszerzanie tego pakietu.

Polecany Pracodawca

Polecany Pracodawca certyfikat

Dane kontaktowe

HRBI - logo

HRBI Sp. z o. o.
ul. Robotnicza 70j
53-608 Wrocław
KRS: 0000740881
NIP: 8992848334

PolecanyPracodawca.pl

Polecany Pracodawca

HRBi Sp. z o. o.
ul. Robotnicza 70j
53-608 Wrocław
NIP: 8992848334
KRS: 0000740881

Znajdź nas

Zainteresował Cię program? Zostaw numer! Oddzwonimy.


Podane przez Państwa dane będą przetwarzane w celu przedstawienia Państwu oferty programu Polecany Pracodawca. Przesyłając ww. dane wyrażają Państwo zgodę na kontakt telefoniczny w powyższym celu, a także potwierdzają zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności. Zgoda jest dobrowolna ale niezbędna w celu umożliwienia kontaktu. Może zostać odwołana w dowolnym czasie. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda oraz uzasadniony interes Organizatora. Dane będą przetwarzane do czasu zgłoszenia sprzeciwu lub żądania usunięcia danych. Więcej o zasadach i uprawnieniach związanych z przetwarzaniem danych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Administratorem danych osobowych jest HRBI Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu.