Rynek pracy nie będzie już taki sam

Rynek pracy nie będzie już taki sam. Wystartował program promujący najlepszych pracodawców – Polecany Pracodawca.

Centrum Analiz Rynku Pracy HRBI, rozpoczęło wraz z końcem września autorski program promujący przedsiębiorstwa posiadające ponadprzeciętne standardy zatrudnienia. Program o nazwie Polecany Pracodawca jest odpowiedzią na zachodzące zmiany na polskim rynku pracy. Celem programu jest promowanie dobrych praktyk, pomoc pracownikom w znalezieniu wartościowych miejsc zatrudnienia, wyróżnienie uczciwych firm oraz pomoc w promocji ich ofert pracy.

Udział w programie

W programie mogą wziąć udział wszyscy pracodawcy zatrudniający powyżej trzech osób oraz istniejący na rynku dłużej niż pół roku. Pierwszym etapem badania certyfikującego jest specjalnie skonstruowana ankieta oraz akceptacja Kodeksu Zasad Polecanego Pracodawcy. Kodeks został wypracowany na bazie rozmów z pracownikami oraz pracodawcami, stanowiąc zbiór kluczowych zasad przyczyniających się do tworzenia stabilnego i bezpiecznego miejsca pracy.

Po pozytywnej weryfikacji firma uzyskuje certyfikat Polecanego Pracodawcy oraz pakiet identyfikacji wizualnej m.in.: dyplom, banerem na stronę internetową oraz naklejkę do umieszczenia w punktach sprzedaży. Dodatkowo Pracodawcy Ci będą mogli zweryfikować swoje aktualne warunki pracy do rynku w ramach specjalnego badania porównawczego do rynku.

Strefa pracownika

W ramach programu stworzona została również specjalna strefa pracownika. Każda osoba może sprawdzić czy dana firma spełnia standardy programu oraz wyszukania ofert pracy zamieszczonych przez wyróżnionych przedsiębiorców. Wszystkie firmy z certyfikatem Polecanego Pracodawcy uzyskają możliwość zamieszczenia swoich ofert pracy bez opłaty na portalu. Od teraz użytkownicy portalu mogą w prosty sposób zweryfikować czy rekrutują się do firm którym zależy na pracownikach.

Podsumowanie

Widoczny coraz bardziej rynek pracownika, przyczynia się do profesjonalizacja polskiego rynku pracy. Jednym z elementów wspierających ten proces jest program Polecany Pracodawca, który już teraz przynosi pozytywne efekty dla Pracowników i Pracodawców.

Polecany Pracodawca

Polecany Pracodawca certyfikat

Dane kontaktowe

HRBI - logo

HRBI Sp. z o. o.
ul. Robotnicza 70j
53-608 Wrocław
KRS: 0000740881
NIP: 8992848334

PolecanyPracodawca.pl

Polecany Pracodawca

HRBi Sp. z o. o.
ul. Robotnicza 70j
53-608 Wrocław
NIP: 8992848334
KRS: 0000740881

Znajdź nas

Zainteresował Cię program? Zostaw numer! Oddzwonimy.


Podane przez Państwa dane będą przetwarzane w celu przedstawienia Państwu oferty programu Polecany Pracodawca. Przesyłając ww. dane wyrażają Państwo zgodę na kontakt telefoniczny w powyższym celu, a także potwierdzają zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności. Zgoda jest dobrowolna ale niezbędna w celu umożliwienia kontaktu. Może zostać odwołana w dowolnym czasie. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda oraz uzasadniony interes Organizatora. Dane będą przetwarzane do czasu zgłoszenia sprzeciwu lub żądania usunięcia danych. Więcej o zasadach i uprawnieniach związanych z przetwarzaniem danych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Administratorem danych osobowych jest HRBI Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu.